Absolventi v UniCRE

Eva Scholze

Eva ScholzeProč sis zvolila studium chemie a která škola to byla?

Studovat jsem šla do tehdejšího Výukového a studijního centra VŠCHT Most – Velebudice. Vyhovovalo mi, že ho mám blízko domova, a počítala jsem s tím, že pokud vystuduji chemii, budu mít na Mostecku jistotu zaměstnání.

Co Tě přivedlo do UniCRE?

Poté, co se Výukové centrum přestěhovalo do areálu chemičky v Záluží, dostali jsme my studenti možnost dělat „pomvědy“ ve vedlejším výzkumném centru UniCRE. Viděla jsem v tom příležitost získat praxi a vydělat si nějaké peníze. Pár měsíců jsem tu pracovala jako pomvěd. Protože je to ale do školy jen pár metrů a studium mi docela jde, řekla jsem si, že zvládnu i plný pracovní úvazek. Chtěla bych si totiž začít spořit na vlastní dům.

V čem tady spočívá Tvoje práce?

Už jako pomvěd jsem pomáhala s rutinními analýzami v laboratořích analytické chemie. Teď začínám pracovat samostatně. Učím se stanovovat bromový index a brzy mě čeká přístroj na stanovování sulfidů, kyanidů, thiokyanatanů a amonné kationty. Postupně bych měla zvládnout všechny analýzy, které se v obou analytických laboratořích na pokusné základně dělají.