Aktuality

Navštívil nás pan premiér

Návštěva premiéra vlády České republikyBěhem své návštěvy Ústeckého kraje nás navštívil premiér České republiky Bohuslav Sobotka.

Pan premiér si prohlédl vybavení pokusné základny a zúčastnil se jednání Odborné pracovní skupiny pro chemický průmysl v Ústeckém kraji. S jeho účastníky krátce projednal stav technického vzdělávání v regionu, ochod absolventů za lepšími pracovními příležitostmi do Prahy i spolupráci firem se středními i vysokými školami. Tuto spolupráci pan premiér označil za velmi důležitou při výchově a vzdělávání studentů.

Jednání Odborné pracovní skupiny pro chemický průmysl v Ústeckém krajiDále u nás pan premiér společně s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a s předsedou Správy státních hmotných rezerv ČR Pavlem Švagrem jednali s vedením Unipetrolu a PKN Orlen a zástupci Čepra o aktuální situaci v petrochemickém průmyslu a současném stavu zásob pohonných hmot. „Se zástupci společností Čepro a Unipetrol jsme hovořili o situaci v dodávkách benzínu na nadcházející měsíce. I přes odstavené rafinerie není s dodávkami aktuálně žádný problém, bude-li to situace vyžadovat, vláda je připravena použít benzín z rezerv.“