Absolventi v UniCRE

Lenka Soukupová

Lenka SoukupováProč sis zvolila studium chemie a která škola to byla?

Chemie mě bavila od malička. Zlomovým okamžikem byla zřejmě demonstrace elektrolýzy solanky na základní škole, která mě doslova uchvátila. A když jsme na gymnáziu poprvé zavítali do chemických laboratoří, měla jsem o svém budoucím studiu jasno. Po gymnáziu jsem se rozhodla studovat Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, konkrétně obor Chemie a chemické technologie.

Co Tě přivedlo do UniCRE?

V rámci studia na VŠCHT jsme měli povinnost absolvovat několik laboratoří. Jedny z nich, směřované na ropu a paliva, se uskutečnily právě v prostorách UniCRE. K výuce těchto laboratoří byla využita řada moderních přístrojů. Právě inovativní myšlení a moderní postoj firmy mě velmi zaujal.

V čem tady spočívá Tvoje práce?

Na pozici výzkumného a vývojového pracovníka spolupracuji na grantových a institucionálních projektech. Nejprve nastuduji danou problematiku z dostupných literárních zdrojů a poté plánuji a provádím především laboratorní testy, souvisejí s právě řešeným tématem. Výsledky z těchto testů vyhodnocuji a nakonec uceluji do výzkumných zpráv.